Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Ara 19, 2015 in akıllı cihazlar, Aktivite İzleyici, Giyilebilir Teknolojiler | 0 comments

kas ölçümü ile verimli fitness

kas ölçümü ile verimli fitness

Günümüzde artık birçok spor salonunda, özellikle de Fitness bölümünde oldukça gelişmiş teknikler ya da cihazlar kullanılıyor. Her kas grubu için ayrı alet serisi mevcut birçok salonda. Salona kayıt olduktan sonra antremanlara başlamadan ve antremanlar esnasında belirli periyotlarda kas ve yağ ölçümleri yapılmakta. Bu sayede vücuttaki gelişecek bölgelerin net olarak bir profili çıkarılabilmekte. Akabinde yapılan çalışmalar ile ilgili bölgenin tam olarak ne kadarlık bir gelişim-değişim gösterdiği tespit edilebiliyor.

chisel kas ölçüm ve değerleme

Chisel kas ölçüm ve değerleme cihazı

Şimdi bu işlemi evinizde de yapabilmeniz mümkün olacak. Skulpt Chisel isimli akıllı cihaz ile artık kas kalitenizi ve yapısını evinizde çok kesin bir şekilde ölçmek ve verileri cep telefonunuza aktararak değerlendirmek mümkün olacak. iPhone’dan küçük bu cihaz sayesinde vücut çalışmalarınızı en etkin şekilde yönlendirebileceksiniz. 24 ayrı kası ve gelişimlerini takip etmeye imkân veren Chisel kaslarınızdaki değişimleri size görsel olarak sunarak ilgili kasta hedeflenen noktaya ulaşıp ulaşmadığınız, ulaşmak için yapılması gerekenleri de size bildirecek. Bu sayede zayıf kasalara daha fazla ağırlık verip, benim gibi fitness yapıp da bundan çok hoşlanmayan insanlara, çalışmalarının karşılığını en kısa sürede alma fırsatını sunan bu cihaz Nisan 2016 gibi dünya çapında kargolanmaya başlayacak. Yakın gelecekte eklenecek özelliği ile Chisel bir kası ölçtükten sonra ona uygun antreman programını da size sunacak. Bu sayede Fitness programınızı kendiniz, istediğiniz şekilde oluşturabilecek ve yönetebileceksiniz. Giyilebilir teknoloji ürünü bu kutucuk ile hem Fitness hocalarına hariçten vereceğiniz ücretler cebinizde kalacak, hem de kendiniz için en uygun öğretmeni, kendinize tutmuş olacaksınız: Yani sizi!

Cihaz hem iOS hem de Android ile uyumlu bir uygulama ile piyasaya çıkacak. Cihaz aktivite izleyici cihazlar kategorisine meydan okuyan bir slogan ile piyasaya çıkacak gibi görünüyor: Sonuçlarını ölç, aktiviteni değil!

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir