Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Haz 2, 2015 in akıllı cihazlar, Giyilebilir Teknolojiler | 0 comments

Giyilebilir Görsel Gerçeklik

Giyilebilir Görsel Gerçeklik

Yapay gerçeklik ile algıladığımız gerçeklik gittikçe birbirinin içine giriyor. Telefon ekranınız ile baktığınızda farklı özellikler kazanan etklişimli dergiler, tasarımda kullanılan profesyonel gözlükler gbi daha birçok farklı türden görsel gerçeklik cihazı, daha Google Glas deneyimi bileyaşayamayan bizler için oldukça fazla aslında. Ancak teknoloji o yöne doğru hızla akmakta. Dün açıklanan haber göre Apple, görsel gerçeklik alanında yazılım üreten Almanya kökenli “Start-Up” “metaio” isimli firmayı satın aldı. Google’da halihazırda “Google Glas” üzerinden çalışmaya devam etmekte.

Kanada merkezli bir Start-Up’ın yeni ürünü Pinch, görsel gerçekliği son kullanıcıya ulaştırmada önemli bir adım atmışa benziyor. Ürünü benzerlerine göre öne çıkaran özelliği, kendi başına bir ürün olmanın ötesinde halihazırdaki akıllı cihazlarile entegre olabilmesi. Bu cihaz yardımıyla telefonunuzu çok kolay şekilde 3 boyut haline getirebiliyorsunuz.

0 Comments

Trackbacks/Pingbacks

  1. Giyilebilir Teknolojiler ve Öngörüler - Teknolojigiy - […] internete bağlı olacakmış. Lens şeklinde ve/veya sanal gerçeklik vasıfları olacak bu tarz gözlükler de bu kategoriye dahil edilebilir […]

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir