Pages Menu
Categories Menu

Posted by on Ara 10, 2015 in akıllı cihazlar, Aktivite İzleyici, Giyilebilir Teknolojiler | 0 comments

Aktivite İzleyicilerin 2015 Pazar Payları

Aktivite İzleyicilerin 2015 Pazar Payları

Aktivite izleyicilerin de içinde bulunduğu akıllı cihazlar her geçen gün farklı ürünlerle karşımıza çıkıyor. Fitbit, Mi ve Garmin gibi pazara hâkim konumdaki firmalar her geçen gün yeni ürünlerle mevcut pazar paylarını korumaya ve büyütmeye çalışıyorlar. Tabii ki bu arada Apple ve Samsung gibi devler de bu pazarda yer almak ve mevcut gelişmelerden geri kalmamak istiyorlar. Tabii ki bu da rekabeti oldukça yukarılara taşıyor.

giyilebilir-cihaz-pazar-payları

Giyilebilir Cihazların Pazar Payları

IDC’nin yaptığı son araştırma aktivite izleyici giyilebilir akıllı cihazlardaki gelişmeleri gözler önüne sunuyor. 2014 ve 2015’in 3. çeyrekliklerini karşılaştıran rapora göre fitbit tek başına pazarın geneline hakim durumda görünüyor. 2013 yılında 22,3 milyon cihazın satıldığı segmentte Apple ise iWatch ile, pazardaki mevcut firmaların arasında 3,9 milyon cihaz ile en büyük sıçramayı gerçekleştiren firma olarak kaydedilmiş. Mi ise 3,3 milyon/adet cihaz ile Apple’în ardından ikinci olmuş. Tüm diğer firmaların cihazlarının toplam ise 7,3 milyon adet ile pazardaki  en büyük payı alıyor.

Giyilebilir teknolojiler alanındaki gelişmeleri göz önüne aldığımızda gelecekte pazardaki aktörlerin çoğalmasını ve mevcut aktörler arasında köklü değişikliklerin olması kaçınılmaz görünüyor. Bu alandaki gelişmeleri takip etmeye hep beraber devam edeceğiz.

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir