Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Posted by on Tem 8, 2015 in akıllı cihazlar, Giyilebilir Teknolojiler | 0 comments

Akıllı Cihaz ile Cilt Bakımı

Akıllı Cihaz ile Cilt Bakımı

Giyilebilir Teknolojiler konusunda gelişmesi en muhtemel alanlar, hayatımıza doğrudan temas eden akıllı cihazların olduğu alanlar sanırım. Yani günlük kullanıma yatkın cihazlar ya da halihazırdaki bir cihazın gelişmiş türü hayatımızda çok daha kolay yer edinebiliyor. Bu yazımızın konusu WAY‘de bu tür bir cihaz gibi. Ama tam değil, gibi 🙂

Cilt Bakımına “Akıllı” Çözüm

Way Cilt Bakım Cİhazı

Sıradan Makyaj Ekipmanlarından Biraz Farklı

Güney Kore merkezli bir firmanın ürünü olan Way, cilt bakımı konusunda size yardımcı olacak olan bir akıllı cihaz. Cihaz küçük bir allık kutusu formunda tasarlanmış. Bu sayede kullanıcılara alışageldik bir kullanım deneyimi sunulmaya çalışılmış. Kullanımı da oldukça basit tutulmuş. Tek yapmanız gereken cihazı yanınızda taşımak ve gittiğiniz ortamda dış dünya ile temas edeceği bir yere konumlandırmak. Bu akıllı cihaz ortamın haasını analiz ederek cildinize ihtiyaç duyduğu bakım elemanını ve saatini cep telefonunuza uyarı olarak gönderiyor. Bunu da üzerinde bulunan nem sensörü ile gerçekleştiriyor. Bu sayede cildiniz olabildiğince bir nemlilik seviyesinde kalıyor.

Cihazın marifeti sadece bu değil. Üzerindeki alıcıları yüzünüze tuttuğunuzda cildinizi de analiz ediyor bu küçük afacan. Akabinde cep telefonunuzdaki uygulaması yardımıyla size cildinizin durumu ile ilgili veriler aktarıyor. Bunları değerlendirip bir uzman ile görüşmek şimdilik sizin sorumluluğunuzda ama önümüzdeki 5 sene içerisinde size özel kozmetik ya da sağlık ürün önerileri yapabileceğini öngörmek hayalperestlik olmayacak sanırız.

Bu senenin sonuna doğru ilk müşterilerine yollanmaya başlanacak olan Way’in şu anki ön sipariş fiyatı 100$ civarında. Ürünün videosunu da burada izleebilirsiniz.

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir