Pages Menu
Categories Menu

Posted by on May 25, 2015 in akıllı cihazlar, Aktivite İzleyici | 0 comments

Akıllı Tasma

Akıllı Tasma

Giyilebilir teknolojiler her geçen gün hayatımıza daha çok temas etmeye başladı. Özellikle “activity tracker” denen aktivite izleyiciler, yani akıllı bileklikler gibi kullanıcıdan veri toplayarak bunları işleyen cihazlar, her geçen gün yeni ürünlerle kendi segmentini genişletmekte. Apple’da son ürünü iwatch ile bu trende tepkisiz kalamadı ve Android cihazların bir süredir domine ettiği pazara hızlı bir giriş yaptı. Bu giyilebilir teknoloji yazımızın da konusu akıllı bir aktivite cihazı. Ancak bu sefer insanlar için değil, köpekler için!

Tog Telligent olarak isimlendirilen bu akıllı tasma ile artık kendi aktivitelerinizin yanında köpeklerimizin de kalp atışlarını, fitness çizelgelerini, konumlarını takip edebilecek, aynı zamanda akıllı telefonumuzun yardımıyla onları eğitmek için de bu tasmadan yardım alabileceğiz. Akıllı telefunumuzdan GPS yardımıyla köpeğimizin konumunu tespit edebilecek, uzaktaki konumumuzdan köpeğimize komut verebileceğiz. Hatta ve hatta bahçemizin dışına çıkmaya çalışan afacan dostumuzu eşik altı ses yardımıyla caydırabilecek ve oluşması muhtemel tatsız senaryolardan koruyabileceğiz.

Şu anda tasarım aşamasında olan akıllı tasma, ihtiyaç duyduğu finansmanı tedarik etmiş durumda ve yukarıdaki sitesi üzerinden ön sipariş almaya başlamış bile. İstenmesi durumunda veteriner kayıtlarını da içerisine kaydedebilen bu tasma ve diğer entegre ürünler ile hem kendinize hem de dört ayaklı dostunuza güzel bir hediye alabilirsiniz.

Post a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir